To już trzeci edycja zawodów ALB, która z roku na rok cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży uczestniczących na zajęcia gimnastyczne organizowane przez sekcję Akademia Leszka Blanika w KS AZS AWFiS Gdańsk
Po dwóch latach przerwy, w końcu mieliśmy możliwość zaprosić rodziców aby z bliska mogli obserwować postęp swoich dzieci, które od września brały udział w zajęciach gimnatycznych. 
W tegorocznej edycji „GymChallenge” wzięło udział ponad 100 uczestników ze szkół/przedszkoli trójmiasta i okolic.
Zawody po raz kolejny zostały zorganizowane w dwóch cześciach z podziałem na grupy. Dzieci rywalizowały w kategoriach:
gimnastyka sportowa: 5-6 lat, 7-8 lat, 9-11 lat, 12-14 lat a także grupa średnio-zaawansowana i zaawansowana
gimnastyka artystyczna: 5-6 lat, 7-10 lat i 11-13 lat 
Jak co roku wspaniała atmosfera, pięknie udekorowana hala, jednakowe stroje, medale oraz certyfikaty uczestnictwa, a także wspaniałe pamiątkowe fotografie, a co najważniejsze zadowolone i przygotowane do udziału w próbach sprawności dzieci !!!
A to wszystko było możliwe tylko dzięki pracy i zaangażowaniu kadry trenerskiej Akademii Leszka Blanika, którą tworzą: Weronika WoźniakMonika ElandKasia JabłońskaPatrycja GromekOla BorkowskaCalina GrabowskaGabriela Sasnal, Ewelina Skrentna, Adrianna Oliwia Sypka, Maja Makowska, Zuza TomczykBartosz CzajaPiotr WieczorekDawid WęglarzFilip FrontPiotrek Lesiński.

Z tego miejsca chciałbym Wam za to bardzo podziekować – To do Was należy kolejny sukces zawodów z cyklu Gym Challenge!!!
Jeszcze raz składam wielkie gratulacji wszystkim dzieciom biorącym udział w zawodach a rodzicom składam podziękowania za zaufanie oraz czynny udział waszych podopiecznych w zajęciach przez ostatni rok. Weekendowe zawody pokazały efekty całorocznej pracy uczestników, ich rozwój motoryczny oraz zdobyte nowe umiejętności gimnastyczne.
W imieniu całego zespłu bardzo dziękuję Miasto Gdańsk za wsparcie w rozwoju fizycznym i usportowianiu lokalnej społeczności dzieci i młodzieży.

Dziękuję również:
– formacji grupy Baccara z Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni za piękny pokaz na zakończenie naszych zmagań Gym Challenge
– zawodniczkom Diana Procenko i Яна Проценко za wspaniałe wykonanie układów przy otwarciu zawodów
– Maciej Szafran za wsparcie oraz zaufanie przy organizacji zawodów. 

Partnerzy i sponsorzy sekcji ALB AZS AWFiS
KS AZS AWFiS w Gdańsku – sekcja gimnastyczna
Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
Pomorskie
Pomorska Federacja Sport
Polskok Chrzanow – PARTNER TECHNICZNY AKADEMII LESZKA BLANIKA AZS AWFIS

Piotr Sawicki kierownik sekcji Akademia Leszka Blanika AZS AWFiS Gdańsk