Akademia Leszka Blanika AZS AWFiS w Gdańsku zaprasza wszystkie chętne dziewczynki z rocznika 2015 oraz 2016 na Halę Leszka Blanika, aby wziąć udział w testach sprawnościowych kwalifikujących do grup wyczynowych. Internetowe zapisy rozpoczynają się 23 marca. Natomiast pierwsze spotkanie zaplanowane jest na pierwszy weekend kwietnia.

Akademia Leszka Blanika AZS AWFiS to sekcja klubu sportowego, w której zawodnicy trenują na największej hali gimnastycznej w Polsce – hali Leszka Blanika. Obiekt ten wyposażony jest w profesjonalny sprzęt gimnastyczny, z którego na co dzień korzystają członkowie naszego klubu podczas zajęć gimnastycznych. 

Sercem Akademii jest jej kadra szkoleniowa na czele, której stoi prezes klubu Leszek Blanik oraz kierownik sekcji Piotr Sawicki. Zrzeszają oni trenerów, instruktorów od wielu lat związanych z różnymi formami gimnastyki. Wszyscy mają duże doświadczenie w pracy z dziećmi, a także osobami dorosłymi. Ponadto większość z nich to byli członkowie kadry narodowej.

– Specjalizujemy się w różnych formach gimnastyki. Obecnie nasza oferta opiera się na zajęciach rekreacyjnych. W tym roku chcemy posunąć się o krok do przodu i rozpocząć nabór do grup wyczynowych dla dziewcząt. Umożliwią one rozpoczęcie przygody z gimnastyką sportową „na poważnie”. Dziewczynki prosperujące i radzące sobie ze stawianymi im wymaganiami będą miały możliwość uczestniczenia w zawodach gimnastycznych, obozach letnich oraz zimowych, a ich szkolenie będzie usystematyzowane zgodnie założeniami wieloletniego programu szkolenia PZG. Zachęcam do zapisów na testy i z całego serca trzymam kciuki za postępy Państwa pociech – mówi Leszek Blanik, prezes Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk, prezes Polskiego Związku Gimnastycznego oraz złoty medalista igrzysk olimpijskich w gimnastyce sportowej.

Lada moment ruszają nabory do grupy wyczynowej w gimnastyce sportowej kobiet. Akademia Leszka Blanika AZS AWFiS w Gdańsku zaprasza wszystkie chętne dziewczynki z rocznika 2015 oraz 2016 na halę Leszka Blanika by wziąć udział w testach sprawnościowych kwalifikujących do grup wyczynowych.

Internetowe zapisy rozpoczną się 23 marca. W tym celu należy wypełnić formularz. Natomiast testy zaplanowane są na pierwszy weekend kwietnia. Kolejne dostępne terminy zostaną podane w formularzu zgłoszeniowym do wyboru. Na spotkanie należy ze sobą zabrać odpowiedni strój sportowy w postaci getrów lub spodenek, koszulki z krótki rękawkiem.

– Serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczynki z rocznika 2015 i 2016, które chcą spróbować swoich sił. Z chęcią poznamy Was wszystkie i sprawdzimy wasze umiejętności. Mamy nadzieję, że pokochacie gimnastykę sportową tak jak my i zostaniecie z nami na dłużej – informuje Leszek Blanik.

W przypadku pytań zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod numerem 797 119 273 lub na adres e-mailowy: weronika.wozniak@akademiablanika.pl

więcej – www.akademiablanika.pl/wyczyn
zapisy na testy sprawnościowe – https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdtx7dnBdGnRJlmmmGv7AJCw-cHpfuI9lYXW3Qf7JP-y-K4Hw/viewform