07.08.2021 w Pruszczu Gdańskim odbyła się premiera spektaklu AWANTURA W CHIOGGI reżyserii Pawła Aignera. Mieliśmy ogromną przyjemność brać udział w przygotowaniach do spektaklu odpowiadając m.in za przygotowanie fizyczne i akrobatyczne aktorów.
Przez 3 miesiące cała obsada aktorska przygotowywała wybrane ewolucje, podnoszenia oraz figury gimnastyczne pod okiem trenera Bartosz Czaja
Za pomoc fizjoterapeutyczną aktorów odpowiadał Piotr Sawicki, a całość nadzorował Mistrz Olimpijski z Pekinu Leszek Blanik, którego komentarz publikujemy poniżej:
„Możliwość współpracy z aktorami Teatru Wybrzeże oraz Reżyserem Pawłem Aignerem była czystą przyjemnością i dużym wyróżnieniem dla całej ekipy Akademii Leszka Blanika. Niesamowite jest to jak aktorzy wykazywali się ogromną determinacją i poświęceniem w przygotowaniu do swoich ról uczestnicząc w zajęciach gimnastycznych. Jesteśmy dumni, że jako ludzie sportu mogliśmy uczestniczyć w tworzeniu tak świetnego przedsięwzìęcia. Dziękujemy za to wyjątkowe doświadczenie, które pozostanie w Naszej pamięci. Teatr i tworzący go ludzie jest magiczny. Serdecznie gratuluję stworzenia tego fantastycznego, przezabawnego spektaklu. Gorąco polecam, aby stać się jako widz uczestnikiem tego spektaklu.”

Więcej informacji o premierze przeczytacie – https://www.teatrwybrzeze.pl/…/po-premierze-awantury-w…

Akademia Leszka Blanika AZS AWFiS – Gimnastyka
Teatr Wybrzeże
Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
KS AZS AWFiS w Gdańsku
Pomorze Kultury